חתימות דיגיטליות- לחתום על מסמכים בצורה דיגיטלית

חתימות דיגיטליות הן סוג של חתימה אלקטרונית המשמשת לאימות השולח של הודעה. חתימות דיגיטליות מספקות אימות ואי-הכחשה. חתימות דיגיטליות הן סוג של חתימה אלקטרונית, שהיא מקבילה אלקטרונית של חתימה פיזית. לעתים קרובות נעשה שימוש בחתימות דיגיטליות כדי לאמת את האותנטיות של הודעה דיגיטלית. ניתן להשתמש בחתימות דיגיטליות כדי לוודא שהאדם ששלח את ההודעה אינו מתחזה למישהו אחר ושההודעה לא שונתה במהלך השידור. ניתן לקשר חתימות דיגיטליות למידע אחר על מנת לזהות גם את השולח וגם את המקבל. חתימות דיגיטליות משמשות גם בדרכים שונות אחרות, כגון הוכחת החזקה או אותנטיות של נתונים, כמו גם שירותי אימות כגון בקרת גישה או הליכי כניסה למחשב.

חתימות דיגיטליות

חתימות דיגיטליות משמשות לאימות הודעה דיגיטלית, כלומר השולח טוען שהוא מי שהוא אומר שהוא. חתימות דיגיטליות נקראות גם "חתימות אלקטרוניות" ו"זיהויים דיגיטליים". ניתן ליצור חתימה דיגיטלית בשתי דרכים – או באמצעות מפתח פרטי או באמצעות מפתח ציבורי. מפתח פרטי נגיש רק לבעל המפתח, בעוד שמפתח ציבורי יכול לגשת לכל מי שיש לו גישה אליו. הצעד הראשון ליצירת חתימה דיגיטלית הוא יצירת צמד מפתחות קריפטוגרפיים א-סימטריים. השלב השני הוא חתימה על המסמך עם המפתח הפרטי שלך ואז הפצת המפתח הציבורי יחד איתו. השלב האחרון הוא אימות שהצלחת ליצור חתימה זו ללא כל שינוי בתוכן המסמך, כלומר לבדוק אם המפתחות הציבוריים והפרטיים שלך תואמים.

לחתום על מסמכים בצורה דיגיטלית

חתימות דיגיטליות הן דרך לחתום על מסמכים בצורה דיגיטלית. ניתן להשתמש בהם כדי לוודא שלא התעסק במסמך לאחר החתימה. ישנם מספר פורמטים של חתימה דיגיטלית, אך הפופולרי ביותר הוא פורמט XAdES. פורמט זה מבוסס על הצפנת מפתח ציבורי והוא משתמש באישור כדי לחתום ולאמת חתימות דיגיטליות. הפורמט הפופולרי הנוסף הוא פורמט PKCS#7, המבוסס על הצפנת RSA ודורש מפתח פרטי כדי לחתום ולאמת חתימות דיגיטליות. חתימה דיגיטלית היא מרכיב מכריע בתקשורת דיגיטלית. זה מספק אימות ושלמות הנתונים. הצורה הנפוצה ביותר של חתימה דיגיטלית היא החתימה האלקטרונית, שהיא שימוש במסמך אלקטרוני כדי לספק ראיה לכך שאדם הסכים למשהו בצורה אלקטרונית. ניתן להשתמש בחתימה דיגיטלית כדי לאמת את זהות השולח ולהבטיח שהתוכן לא השתנה במהלך ההעברה.

חתימה דיגיטלית היא פונקציה מתמטית המשמשת לאימות זהות שולח ההודעה או לאימות שלמות ההודעה. המטרה העיקרית של חתימות דיגיטליות היא לספק אי-הכחשה. המשמעות היא שכאשר מישהו שולח אימייל, הוא לא יכול אחר כך לומר שהוא לא שלח אותו. חתימות דיגיטליות משמשות גם בעסקאות פיננסיות, שבהן כל צד יכול לאמת את זהותו של האחר ושאף אחד לא שינה מידע כלשהו במעבר. לרוב משתמשים בחתימות דיגיטליות במסחר אלקטרוני, למשל באיביי, כך שלקוחות יודעים ממי הם קונים והמוכרים יודעים למי הם מוכרים. הם גם משמשים לעתים קרובות על ידי בנקים כדי שלקוחות יוכלו להיות בטוחים שכספם לא ייגנב או יישלח בטעות למקום אחר בטעות.

רוצים גם? להזמנו ביקרו באתר > https://easy2sign.co.il

תוכן עניינים
אודותינו

ברוכים הבאים לאתר שלנו! אנחנו המגזין המוביל בארץ המביא לכם את התוכן המקיף והמקצועי ביותר בכל התחומים הכי מעניינים בחצור והסביבה!

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו
סדנא לקראת גיוס
סדנא להדרכת הורים למתבגרים לפני גיוס

גיוס לצה"ל הוא שלב מעבר משמעותי עבור צעירים, המלווה לעיתים בחששות וקשיי הסתגלות. הורים למתבגרים העומדים לפני גיוס עשויים להתמודד עם חוסר וודאות לגבי הדרך הנכונה לתמוך בילדיהם. סדנאות הדרכה להורים יכולות לספק כלים, ידע ותמיכה שיסייעו להם ללוות את ילדיהם המתגייסים בצורה מיטבית.

למאמר המלא »
משאבות שטיפה בלחץ גבוה: מעצמת הניקוי האולטימטיבית

כשמדובר בניקיון, הכלים הנכונים יכולים לעשות את כל ההבדל. משאבות שטיפה בלחץ גבוה הן מעצמת הניקוי האולטימטיבית, ומציעות רמת כוח ניקוי שפתרונות אחרים פשוט לא יכולים להשתוות. במאמר זה נשווה משאבות לשטיפה בלחץ גבוה עם פתרונות ניקוי אחרים כדי להראות את העליונות של משאבות אלו.

למאמר המלא »
הכנת נר
מדריך מומחים: בחירת חומרי גלם לנרות שישדרגו כל חדר

דמיינו שאתם נכנסים לחלל שבו הבהוב האור העדין והלחישה המרגיעה של ניחוח מעוצב בקפידה משפרים באופן מיידי את מצב הרוח ואת תחושת הרווחה שלכם. הפיתוי של נר עשוי להפליא יכול לשנות את האווירה של כל חדר, ולהפוך אותו למקום מפלט לרגיעה והתחדשות. אבל האם אי פעם תהיתם איזו אלכימיה סודית כרוכה ביצירת הפלאים הקטנים האלה שמאירים את בתינו ולבנו?

למאמר המלא »
תסכול
התקדמות בטיפול באין אונות: חקר טיפול בגלי הלם

צרכנות ובריאות מינית כבר מזמן שלובות זו בזו, עם מגוון רחב של מוצרים ושירותים הזמינים לטיפול באין אונות. טיפול פורץ דרך שזכה לתשומת לב משמעותית בשנים האחרונות הוא טיפול בגלי הלם. מאמר זה נועד להתעמק בהיבטים השונים של טיפול באימפוטנציה בגלי הלם, ולשפוך אור על יעילותו והיתרונות הפוטנציאליים עבור אנשים הסובלים ממצב זה.

למאמר המלא »

לפרטים ומידע נוסף חייגו 052-0000000
או כתבו לנו