ספארי רגלי באפריקה

הרבה פעמים אנחנו חולמים למצוא את עצמנו בתוך סרט טבע. אנחנו צופים בסרטים של נשיונאל ג'יאוגרפיק, דיסקברי, סרטים של דיוויד אטנבורו וחולמים להגיע אל המקומות בהם הסרטים מצולמים, לטייל שם, לראות את הטבע בתפארתו, להגיע הכי קרוב אל החיות המסתובבות חופשי, להתבונן אליהן בלי פחד, כאילו היינו בני המקום מאז ומתמיד.

לשמחתנו, בשנים האחרונות אנחנו יכולים למצוא שורה ארוכה של טיולים וסיורים הנערכים באזורי טבע שונים, בפרט באפריקה. חברות רבות מציעות לנו אפשרות להצטרף ולצאת איתן לטיולים מאורגנים בספארי ובשמורות טבע שונות ביבשת. ישנן קבוצות מאורגנות שיוצאות מישראל, באופן ספציפי לטיול ספארי, שנמשך מספר ימים, עם מדריך מקומי. אפשר גם לארגן טיול ספארי למשפחה או חברים, באופן עצמאי, עם רכב שכור ומדריך שמלווה אותנו.

באופן טבעי, חלק מהטיול נעשה ברכב אך חלק מהותי וחשוב ממנו נעשה ברגל. אנחנו מחנים את הרכב בנקודה מסוימת ומטיילים באזור מוסדר עם מסלולים מסודרים, על מנת שנוכל לחוות את המקום באופן אמיתי, דרך הרגליים. בשביל זה צריך להתכונן היטב, על מנת שנוכל לצאת למסע, ליהנות ממנו ולחזור שלמים ובריאים הביתה.

 

מה חשוב לקחת איתנו לטיול ספארי רגלי באפריקה

מעבר לדברים הבסיסיים, קרי כרטיסי טיסה ליעד בו רוצים לטייל, מקום לינה, רכב שכור, מדריך מקומי, אזי שישנם שורה ארוכה של דברים שצריך לחשוב עליהם ולהיעזר בהם בשביל שיהיה אפשר לעשות טיול ספארי בצורה בטוחה ונוחה.

נעלי הליכה מתאימות – אחד הדברים הראשונים שאנחנו צריכים להקפיד עליהם הם נעלי הליכה מתאימות. זאת על מנת שיהיה ניתן ללכת בצורה חופשית ובטוחה במסלולים השונים. צריך לזכור שמדובר על מסלול שטח על כל המשתמע מכך.

מי שלא ייעזר בנעליים מתאימות עלול למצוא את עצמו מתמודד עם בעיות שונות, כגון, דורבן ברגל. מצב זה עלול להיות בעייתי מאחר והוא יכול ליצור תחושת כאב מאוד לא נעימה, להשבית אותנו ולחייב אותנו לקבל טיפול, שלא בהכרח ניתן לקבל בזמן אמת במקום. חשוב לציין, שאחד הדרכים להימנע מדורבן ברגל זה שימוש במדרסים מתאימים, בהם נשתמש בכל פעם שננעל את נעליי ההליכה שלנו.

בגדי טיול – כפי שיש צורך בנעליים מתאימות, כך גם יש צורך בבגדים מתאימים. יש לבחון את תנאי מזג האוויר בעת מועד הטיול, ולדאוג שיהיו לנו בגדים שיכולים להתאים, ויאפשרו לנו להתנייד בצורה חופשית ונוחה. מוטב להיעזר בבגדים ארוכים, אפילו דקים, כך נהיה ערוכים ומוגנים מפני קור וחום, וכן למקרים של עקיצות מגורמים שונים.

עזרה ראשונה – למקרים של דורבן ברגל, מקרים של עקיצות ולכל מקרה אחר, אנחנו צריכים להיות ערוכים גם מבחינת אמצעי טיפול במקום. לכן אנחנו צריכים ערכה של עזרה ראשונה, בה נוכל להשתמש עד שנגיע לבית חולים או מראה, שם נוכל לקבל טיפול משמעותי יותר אם יהיה צורך.

בערכה נחזיק תחבושות, משחות, וחומרים אחרים שיכולים לעזור לנו לטפל בבעיות שונות איתן אנחנו עלולים להתמודד במהלך הטיול.

תוכן עניינים

אודותינו

ברוכים הבאים לאתר שלנו! אנחנו המגזין המוביל בארץ המביא לכם את התוכן המקיף והמקצועי ביותר בכל התחומים הכי מעניינים בחצור והסביבה!

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו

לפרטים ומידע נוסף כתבו לנו

כלב

מתי צריך להשתמש בפדים לכלבים ואיך?

היציאה למסע אילוף כלבים מרגש ומאתגר כאחד. בעלות אחראית על חיות מחמד כרוכה בהתחייבות לתהליך אילוף חלק, וכלי מפתח במאמץ זה הוא השימוש בפדים לאילוף כלבים. מדריך זה לוקח צלילה עמוקה לתחום של משטחי אילוף לכלבים, ומציע תובנות לגבי היתרונות, היישומים שלהם, ומתייחס לשאלות נפוצות כדי להעצים אותך באימון חיית המחמד היקרה שלך.

למאמר המלא »
עורך דין

כיצד לבדוק את ההיסטוריה המשפטית של הבית שאתה רוצה לקנות בחצור? **(לטיפולך אדי + קישורים)

רכישת בית היא השקעה משמעותית מאוד בחייו של אדם. במידה והנכם עומדים בפני עסקה של רכישת בית בחצור, חשוב לבדוק היטב את ההיסטוריה המשפטית של הנכס. מאמר זה דן בהיבטים החיוניים שקונים פוטנציאליים צריכים לבדוק על מנת להגן על השקעתם ולהימנע מסכסוכים משפטיים פוטנציאליים בעתיד.

למאמר המלא »

לפרטים ומידע נוסף חייגו 052-0000000
או כתבו לנו